جستجو کردن رانندگی راننده برنامه سیستم

جستجو کردن: رانندگی راننده برنامه سیستم تصادف جلوگیری از حواس پرتی راننده حواس پرتی راننده سوانح رانندگی

گت بلاگز عمومی بررسی بااهمیت ترین عواملی که باعث تصادف و حواس پرتی راننده می شوند

آمار ها نشان می دهد علت مهم تمام سوانح رانندگی عدم هشیاری و یا حواس پرتی راننده خاطی هست. عوامل مختلفی موجب حواس پرتی راننده

بررسی بااهمیت ترین عواملی که باعث تصادف و حواس پرتی راننده می شوند

آمار ها نشان می دهد علت مهم تمام سوانح رانندگی عدم هشیاری و یا حواس پرتی راننده خاطی هست. عوامل مختلفی موجب حواس پرتی راننده می شوند. ولی با آشنایی این عوامل و پیشگیری از بروز اینگونه سوانح می توان هر سال جان افراد بسیاری را از فوت نجات داد. در ادامه با بی بی نیمز همراه باشید.

یک موسسه ی کوچک بریتانیایی به تازگی فهمیده که برنامه ی سیستم ناوبری زیاد از خبر دادن باعث حواس پرتی راننده ها می شود.

از پدال، به تازگی مطالعه ای به وسیله موسسه رانندگان پیشرفته ی بریتانیا و نشریه ی اتو اکسپرس صورت گرفته و در آن روی اینکه کدام عامل زیاد از بقیه ی موارد باعث حواس پرتی راننده می شود تمرکز کرده است.

بررسی بااهمیت ترین عواملی که باعث تصادف و حواس پرتی راننده می شوند

به منظور فهمیدن این عنوان دو راننده که یکی از آن ها راننده ی جوان فرمول 3 و دیگر خبرنگار اتو اکسپرس بوده پشت فرمان یک شبیه ساز مسابقه ای حرفه ای قرار گرفته و جهت ثبت وقت طی یک دور پیست و چالش های ترمزگیری با یکدیگر مقایسه شده است اند. در همین وقت این دو راننده با چندین عامل حواس پرتی خطرناک بالقوه مشمول بر واردکردن کد به برنامه ی سیستم ناوبری، فرستادن خبر کوتاه، زنگ زدن به یک فرد، غذا خوردن، آشامیدن و صحبت کردن با سرنشین مواجه شده است اند.

نتایج کسب شده است نشان داد که وارد کردن یک کد به سیستم ناوبری باعث حواس پرتی زیاد راننده می شود. بعد از این فاکتور نیز فرستادن خبر کوتاه در رتبه ی دوم قرار دارد.

مدیر فنی موسسه ی یاد شده است که وظیفه ی تحلیل و پایش نتیجه های را بر عهده داشته گفت که تجربه کردن هر دو فاکتور حواس پرتی باعث ایجاد ترساندن جهت دیگر رانندگان شده است و امکان تصویر العمل فوری در وقت تصادف را از بین می برد.

صحبت کردن با سرنشین ثابت کرد که کمترین حواس پرتی را جهت راننده داشته هرچند هنوز هم تأثیری کاملاً منفی روی عملکردهای ترمز کردن راننده به شمار می رود.

آمار ها نشان می دهد علت مهم تمام سوانح رانندگی عدم هشیاری و یا حواس پرتی راننده خاطی هست. عوامل مختلفی موجب حواس پرتی راننده

مدیر موسسه می گوید: صحبت کردن با سرنشین کمترین میزان حواس پرتی را در بحث ثبت رکورد طی یک دور پیست داشت ولی جالب آنکه هر دو راننده نتوانستند در منطقه ی موردنیاز از ترمز استفاده ی صحیحی داشته باشند.

توانایی آن ها جهت رانندگی نرمال، تفاوت های بین حواس پرتی زیاد مکالمه با تلفن و عمل طبیعی صحبت کردن با سرنشینان را تأیید می کند ولی هنوز هم نشان می دهد که هر عامل حواس پرتی می تواند باعث کم کردن توجه شده است و در مواقع مهم عاملی بسیار مهم و حیاتی باشد.

منبع: جام جم

واژه های کلیدی: رانندگی | راننده | برنامه | سیستم | تصادف | جلوگیری از حواس پرتی راننده | حواس پرتی راننده | سوانح رانندگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz