جستجو کردن رانندگی راننده برنامه سیستم

جستجو کردن: رانندگی راننده برنامه سیستم تصادف جلوگیری از حواس پرتی راننده حواس پرتی راننده سوانح رانندگی

گت بلاگز اخبار پزشکی گوشت گاو منبع خطرناک سوپرباکتری‌!

متخصصان، گوشت گاو تولید شده است در مزارع را منبع خطرناکی از سوپر باکتری اعلام کردند. 

گوشت گاو منبع خطرناک سوپرباکتری‌!

گوشت گاو منبع خطرناک سوپرباکتری !

عبارات مهم : تبدیل

متخصصان، گوشت گاو تولید شده است در مزارع را منبع خطرناکی از سوپر باکتری اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، مجله Scientific Reports در مطلبی در این باره منتشر کرد: بنابر بیانات متخصصان زیست شناسی، نخستین منبع فوق العاده خطرناک سوپر باکتری که قادر به ایجاد بیماری همه گیر در میان مردم هست، گوشت گاو و سایر انواع گوشتی است که در مزارع با استفاده از آنتی بیوتیک ها رشد می کند.

وجود باسیلوس (باکتری) که قادر به تولید انتروتوکسین ها است در بسیاری از نمونه های گوشت گاو و مرغ تولید شده است در مصر نشان داده است که این میکروب ها می توانند تبدیل به یک ترساندن جدی جهت سلامت عمومی شوند.

گوشت گاو منبع خطرناک سوپرباکتری‌!

کاملیا عثمان و همکارانش از دانشگاه قاهره (مصر) در این باره می نویسند: ادامه استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند این باکتری ها را به میکروب های خطرناک تبدیل کند.

عثمان و همکارانش می گویند که خطرناکترین نسخه های این میکروب ها هنوز ظاهر نشده هست. اگر آنتی بیوتیک ها همچنان در مقادیر زیاد مورد استفاده قرار گیرند و استانداردهای بهداشتی اولیه که مانع نفوذ میکروب به گوشت می شود در مزارع رعایت نشود، این باکتری ها می توانند در سال های آتی رشد کنند.

متخصصان، گوشت گاو تولید شده است در مزارع را منبع خطرناکی از سوپر باکتری اعلام کردند. 

به گزارش اسپوتنیک، گفتنی است در سال های اخیر مسئله ظهور به اصطلاح سوپر باکتری یا همان میکروب مقاوم در برابر یک یا چند آنتی بیوتیک، پیش روی پزشکان زیاد و شدیدتر شده است است که در میان آنها عوامل عفونی نادر و پاتوژن های مرسوم و خطرناکی مانند استافیلوکوک اورئوس یا پنوموکوک وجود دارد. بنابراین یک خطر واقعی وجود دارد که تمامی آنتی بیوتیک ها اثربخشی خود را از دست بدهند و علم پزشکی به دهه های تاریک خود بازگردد.

واژه های کلیدی: تبدیل | باکتری | باکتری | میکروب | استفاده | آنتی بیوتیک | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz